Чи нестимуть юридичну відповідальність підлітки за порушення умов карантину ?!

Дата: 8 квітня 2020 о 08:39
Автор: Ткач А. А.
125 переглядів

Під час введення карантину на території України та, особливо, після затвердження Урядом посилення карантинних заходів для стримання поширення коронавірусної хвороби в Україні до відділeння «Сокирянське бюро правової допомоги» Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  все частіше почали надходити питання з приводу того, як правильно повинні себе поводити на вулицях діти, а зокрема підлітки. Адже, за спостереженнями мешканців міста, саме вони найчастіше ігнорують умови карантину: розгулують по вулиці без масок, збираються групами в громадських місцях та проводять разом дозвілля на природі, оскільки вважають себе наймеш вразливою категорією населення в даній ситуації.

Згідно спостережень МОЗ України, не дивлячись не те, що діти  можуть не хворіти або не мати жодних ознак коронавірусної хвороби COVID-19, але при цьому можуть бути активними носіями даного вірусу та наражати на небезпеку інших, зокрема людей похилого віку!

Новим ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)»  від
30.03.2020 року передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення правил карантину!

Чи розповсюджується кримінальна та адміністративна відповідальність на підлітків за порушення умов карантину?

Кримінальна відповіднальність неповнолітніх.

Відповідно ст. 22 Кримінального кодексу України кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років. Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років.

Відповідно до ст. 98 Кримінального кодексу України до неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань як штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт або позбавлення волі. Крім того, до неповнолітніх можуть бути застосовані додаткові покарання у вигляді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Кримінальна відповідальність за порушення правил карантину:

Стаття 325 Кримінального кодексу України. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань. Покарання: штраф – від 17 000 до 51 000 грн або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Адміністративна відповідальність неповнолітніх.

Відповідно до ст. 12 Кодексу про адміністративні правовпорушення адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного порушення 16-річного віку.

Адміністративна відповідальність за порушення умов карантину:

Стаття 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення. Порушення правил щодо карантину людей.

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Покарання: штраф від 1 700 грн до 3 400 грн. Якщо правопорушення скоєно посадовою особою – від 3 400 до 170 000 грн.

Наприклад, адміністративну відповідальність може понести громадянин, який порушує правила, встановлені статтею 20 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”:

Особи, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями, зобов’язані:

- вживати рекомендованих медичними працівниками заходів для запобігання поширенню інфекційних хвороб;

- виконувати вимоги та рекомендації медичних працівників щодо порядку та умов лікування, додержуватися режиму роботи закладів охорони здоров’я та наукових установ, у яких вони лікуються;

- проходити у встановлені строки необхідні медичні огляди та обстеження.

Нагадуємо! Фахівці відділу «Сокирянське бюро правової допомоги» Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працюють в дистанційному режимі!

Консультацію можливо отримати:

1. Телефоном: (03739) 2-03-68,  0686840490;
  2. Електронною поштою: sokyrianske@legalaid.cv.ua
  3. Безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103
  4. Сторінка Facebook: https://www.facebook.com/kelmentsi.cnbvpd/
В.о. начальника
відділу «Сокирянське БПД»                                                                О. Івасюк
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.