Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Новини

Професія військового: що може бути більш почесним і необхідним, ніж захищати свою країну? У всі часи військова служба була справою честі, школою мужності і самовідданості. А до професії військового завжди ставилися з особливою шаною і повагою. Обираючи професію, більшість підлітків замислюються про те, чи буде отримана спеціальність актуальною в майбутньому. Поряд з професіями, які стають модними на кілька років, а потім безслідно зникають з ринку праці, існують спеціальності, які будуть існувати до тих пір, поки існує людство. Сучасний світ наполегливо диктує нам нові стандарти існування. Ключовим серед них виступає безпека – безпека людини та суспільства.
Тож, сьогодні, з метою профорієнтаційної роботи із військової тематики та агітації до вступу у Вищі військові навчальні заклади у ОЗ «Сокирянський ліцей №1» відбулася зустріч для старшокласників з представниками другого відділу Дністровського РТЦК та СП (районного територіального центру комплектування та соціальної підготовки). Захід проведено спільно з кабінетом виховної частини. Майстер-сержант – ШИМАНСЬКА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА ознайомила учнів з новітніми інформаційними технологіями у військовій справі, умовами вступу у ВВНЗ, переліком факультетів, напрямками підготовки, програмами, перевагами та актуальністю обраних напрямків навчання у військовій службі. Адже військова служба серед інших видів діяльності має ряд переваг.
По завершенню заходу учням було надано інформаційні матеріали, буклети, листи про перелік навчальних закладів та умови вступної кампанії.

14 лютого о 11:26 | Ткач А. А. | немає коментарів

З метою підготовки команд до ІІ етапу Всеукраїнських змагань шкільної ліги
"Пліч-о-пліч" 10.02.2024 р.
на базі Кельменецької ДЮСШ відбулись змагання з баскетболу серед юнаків
2008- 2010 р.н. та дівчат 2010-2012 р.н.
Команда юнаків перемогла команду Кельменецької ДЮСШ з рахунком 48-31 та команду Подвір'ївського ліцею 60-28, виборовши в цих змаганнях І місце.
Команда дівчат ліцею програла команді Кельменецької ДЮСШ з рахунком 30-21 та Подвір'ївського ліцею 29-9.
Дякуємо ЗСУ за можливість нашим дітям займатися спортом.
РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!!!

14 лютого о 11:23 | Ткач А. А. | немає коментарів

Щороку, 4 лютого, починаючи з 2020 року, ми відзначаємо Міжнародний день людського братерства, який приурочений підписанню 5-ти років тому декларації «Про загальнолюдське братерство заради миру у світі та спільного співіснування» в столиці ОАЕ Абу-Дабі. Документ закликає всіх людей, які носять у серці віру в Бога, віру в людське братерство, об'єднатись та працювати разом.
Сьогодні, кожен з нас може внести свій вклад у відзначення Міжнародного дня людського братерства та закласти фундамент для мирного співіснування у світі. Тож, в ОЗ «Сокирянський ліцей №1» долучилися до спільної мети. Кабінетом виховної частини та вчителем мистецтва – ЯНЧАК Л.В. організовано з учнями 6-х класів патріотичну майстерню «ЛЮДСЬКЕ БРАТЕРСТВО: ШЛЯХ ДО МИРУ У СВІТІ». Спершу з дітьми проведено хвилинку патріотичного виховання, адже патріотизм – це сила, любов і згуртованість, це «якір спасіння для кожної нації». Після чого учні, обвели на синьо-жовтому папері долоньки один одного та виготовили патріотичні прапорці. Очікуваним результатом проведення заходу стало ЄДНАННЯ.
Тож, нехай настане день…Коли ми не відкидатимемо тих, хто нам мало корисний. Коли не зважати стане неприйнятним. Коли політика базуватиметься на діалозі. Коли релігії творитимуть шляхи МИРУ та гармонії між братами і сестрами. Коли зобов’язання папи Франциска та Великого Імама Ахмада Аль-Таєба здійсняться, про що Святіший Отець говорить в енцикліці: «Fratelli tutti» («ВСІ БРАТИ!») Нехай настане день, коли ми почуємо слово МИР!!!Братаймося, брати і сестри України!!!

14 лютого о 11:21 | Ткач А. А. | немає коментарів

Відповідно до Регламенту проведення всеукраїнських змагань «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч» серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2023-2024 н.р., з метою залучення максимальної кількості учнів до занять з фізичної культури, виявлення найсильніших учасників, популяризації видів спорту, здорового способу життя в ОПОРНОМУ ЗАКЛАДІ «СОКИРЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1 СОКИРЯНСЬКОЇ МІІСЬКОЇ РАДИ ДНІСТРОВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ» проведено І етап змагань з баскетболу, футзалу, волейболу, спортивного орієнтування.
Активно підтримує юних спортсменів команда стильних черлідерок закладу.
РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!!!
https://www.facebook.com/100084725388727/videos/356806513824358/?idorvanity=814225099267367

14 лютого о 11:19 | Ткач А. А. | немає коментарів

Дипломи І ступеня комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» учні ОЗ "Сокирянський ліцей №1" та їх наставники.
В номінація «Про що розповів осінній листок» казка, вірш, есе:
Продан Надія, учениця 4-А класу.
Керівник – Боднар Н.Є.;
Герасимчук Злата, учениця 2 класу, вихованка гуртка «Мода і стиль» ЦТДЮ Сокирянської міської ради.
Керівник – Тихович К.М.;
Степанятова Ангеліна, учениця 10-Б класу, вихованка гуртка «Мода і стиль» ЦТДЮ Сокирянської міської ради.
Керівник – Тихович К.М.;
В номінації «Краса осінньої природи»:
Герасимчук Злата, учениця 2 класу, вихованка гуртка «Мода і стиль» ЦТДЮ Сокирянської міської ради.
Керівник – Тихович К.М.
Дипломами ІІ ступеня КЗ " Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді"
Номінація "Краса осінньої природи" :
Слушняк Соломія, учениця 4-А класу.
Керівник – Боднар Н.Є.
На Конкурс було представлено близько 500 робіт здобувачів освіти, учнівських колективів, вихованців і педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Чернівецької області.
ПИШАЄМОСЯ ВАШИМИ ЗДОБУТКАМИ!
УСПІХУ НА ТВОРЧОМУ ШЛЯХУ ДО НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ

Щирі вітання з перемогою (старша вікова категорія) учениці ОЗ "Сокирянський ліцей №1"Вероніці Мартиненко та керівнику Янчак Ларисі Василівні
на обласному етапі виставки-конкурсу дитячого малюнка «Україна на святковій листівці»
На конкурс було представлено 72 творчі роботи із 19 територіальних громад.
Конкурс проводився з метою формування у дітей та підлітків національної ідентичності, зміцнення української національної ідеї засобами українського мистецтва, розвитку творчого, інтелектуального та духовного потенціалу дітей та молоді.
Пишаємося вашими здобутками та бажаємо й надалі творчого натхнення для нових перемог!

29 січня в Україні відзначається 106-річниця бою під Крутами, який став для українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Цей день об’єднує різні покоління, кожне з яких має своїх Українських Героїв, які віддали власне життя в ім’я суверенності та єдності нашої держави. Не дають можливості забути про відчайдушний подвиг молодих українців під Крутами і педагоги, і учні ОЗ «СОКИРЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1».
З метою вшанування пам’яті молодих захисників УНР, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, кабінетом виховної частини проведено з учнями 7-А та 7-Б класів ІНТЕРАКТИВНИЙ УРОК-МУЖНОСТІ: «ВОНИ БОРОЛИСЯ, ЩОБ МИ ПЕРЕМОГЛИ». В ході заходу учасникам освітнього процесу було представлено ІНТЕРАКТИВНУ ПРЕЗЕНТАЦІЮ, ІНФОГРАФІКУ і ТЕМАТИЧНІ ВІДЕОРОЛИКИ про відважних героїв. Досить патріотичною та захопливою головоломкою стало розгадування учнями ФІЛВОРДУ та проходження QR-ВІКТОРИНИ. Патріотичну атмосферу доповнили тематичними читаннями про юних загиблих героїв. Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.
Для учнів 2-класу класним керівником – СКРИПНИК Г.П. організовано історичний екскурс «КРУТИ-НАШ БІЛЬ, НАША ПАМ’ЯТЬ!» Метою заходу було ознайомлення учнів із подіями, які сталися у січні 1918 року на станції Крути, виховання інтересу та поваги до історичного минулого своєї країни, формування уявлення про обов’язок, мужність і героїзм Українського народу.
Виховну годину «ПОДВИГ ГЕРОЇВ КРУТ – ВЗІРЕЦЬ ДЛЯ НАЩАДКІВ» провела з учнями 8-В класу класний керівник – ЗАРИШНЯК Д.М. Учні переглянули відеофільм «ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ», який приурочений визвольним подіям та героям битви під Крутами.
Сьогодні, як і 106 років тому, Україна веде боротьбу за свободу і незалежність та вшановує жертву, принесену українськими захисниками в бою під Крутами. Ми в скорботі схиляємо голови перед величним подвигом героїв, які полягли в боях за вільну, незалежну і нескорену Україну. Вічна шана та пам’ять! Ми не забудемо!

Хтось із філософів сказав : «Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвісті держави, володарі, раби, на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки, гори перетворюються на купи каміння, все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі». З цими словами неможливо не погодитись, тому що одне з найбільших досягнень цивілізації – книги, які стали розумними і вірними помічниками людства. Саме книги дають відповіді на тисячі запитань, допомагають пізнати себе, відкрити нові світи.
В епоху цифрових технологій привити дітям любов до читання дуже важливо, тому залучення учнів до книги, розвиток їх самостійних творчих навичок стали метою тижня зарубіжної літератури, який проводився в ОЗ «СОКИРЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1» з 22 по 26 січня 2024 року. Заплановані позакласні заходи поєднували різні види навчальної діяльності, спрямовані на розвиток художньо-естетичних здібностей школярів, поглиблення знань із предмета, виявлення літературно обдарованих дітей.
Протягом тижня учні демонстрували творчі здібності, ерудицію, брали активну участь у конкурсах, вікторинах, турнірах.
П'ятикласники представили свої ілюстрації до прочитаних творів на виставку малюнків «Щасливе дитинство у творах літератури».
Учні 6-х змагались у літературній вікторині «Міфи давнього світу» за право називатися знавцями давньогрецької міфології.
Учні 7-8-х класів створювали тематичні вірші-сенкани в рамках бліц-турніру «Перші літературні спроби».
У конкурсі на кращий буктрейлер «Книга, про яку я хочу розповісти» учні 9-10-х класів продемонстрували улюблені книжки.
Одинадцятикласники долучилися до перегляду та обговорення відеолекції О.Забужко «Навички читання у сучасному світі».
Найініціативнішими, найактивнішими, найкреативнішими учасниками тижня були: Макар А., Марущак К., Красій К., Харашенюк Я. (5-А клас), Кузик К., Бєлявський К., Мацієвська Д., Чосик О., Тимофєєва К. (5-Б клас), Алєксєєва А., Місюк А., Пунга К., Ткач М., Уторов С., Пендлишак А. (6-Б клас), Вільніков А., Святченко А., Гавдюк А., Ярова О., Мартинюк І., Гайдей М., Бацько І. (6-А клас), Нуца Д., Ковбаса В., Торжок В. (7-Б клас), Горган Д., Петришина Е., Дерменжи Е., Настасьєва К., Гандзій В., Дехтяр П., Михайлова С., Плегуца А., Бандуряк І., Заришняк М., Березан А., Андрійчук А. (8-А клас), Ткач С., Забудько А.(8-Б клас), Мартинюк В., Федьків А., Настасьєв Д. (9-Б клас), Дунай А., Паращук К., Грещук Ю., Долінська В. (9-А клас), Бєдний П., Харабара Є., Бацько С. (10-Б клас), Швець І., Савчук С., Крайчак О., Лоєвська В., Кривчанська О. (10-А клас).
Беззаперечно, тиждень зарубіжної літератури дав змогу виявити шанувальників красного письменства, допоміг розширити дитячий кругозір, відкрити нові літературні таємниці.

19 січня 2024 року відбувся І етап конкурсу сучасного танцю «У ритмах ХХІ століття»
Всього у конкурсі взяли участь 9 закладів загальної середньої освіти громади і Центр творчості дітей та юнацтва.
Конкурс сучасного танцю «У ритмах ХХІ століття» проводився на базі ОЗ «Сокирянський ліцей №1». Наш навчальний заклад представив хореографічний колектив молодшої вікової категорії (учні 3-А, 3-Б класів, класні керівники-ГАМАНЮК М.О., БАРЧУК Л.Д.), під керівництвом професійного хореографа-ЛЮДМИЛИ ХОДАКОВСЬКОЇ. Талановиті, творчі учасники конкурсу красувалися в креативних костюмах та презентували незабутній, неймовірний, сучасний танець в стилі хіп-хоп «ПАТІ ПО-УКРАЇНСЬКИ».
За рішенням членів журі хореографічний колектив ОЗ «Сокирянський ліцей #1» здобув заслужену ПЕРЕМОГУ
Тож приносимо щирі вітання і подяку конкурсантам, керівнику, класним керівникам за вагоме досягнення!!! Батькам-за фінансову та емоційну підтримку дітей!
Бажаємо учасникам та керівнику нових хореографічних шедеврів, а все найкраще, неодмінно попереду!!!! Радійте від душі, змушуючи своє серце танцювати!!!

У фестивалі-конкурсі «Колядує зима» взяли участь 14 навчальних закладів Сокирянської громади та один навчальний заклад Вашковецької громади.
На фестиваль «Колядує зима» навчальні заклади представили у відеоформаті виступи солістів, дуети, тріо, гурти колядників і щедрівників, які популяризували колядки та щедрівки у трьох вікових категоріях: молодша, середня, старша.
Учасники фестивалю виконували колядки, щедрівки сучасних авторів та виконували етнічні колядки свого краю, села з новорічно-різдвяними віншуваннями.
За рішенням членів журі ПЕРЕМОГУ здобув:
маторський дитячий гурт щедрівників ОЗ «СОКИРЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 1» (молодша вікова категорія) із авторською сучасною щедрівкою Є.Столяра «ВІТАЛЬНА». Керівник: Столяр Євген Миколайович.
Переможці І етапу конкурсу 9 січня 2024 року представлятимуть наш навчальний заклад у ІІ етапі фестивалю-конкурсу «Колядує зима» в м.Чернівці. Щира подяка керівнику колективу за плідну працю! А переможцям конкурсу бажаємо вдалого виступу на обласній сцені та ПЕРЕМОГИ!!!

Вітаємо переможців обласного етапу Всеукраїнської очно-заочної дитячо-юацької еколого-патріотичної гри «Паросток»!
Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнської очно-заочної дитячо-юацької еколого-патріотичної гри «Паросток».
На розгляд журі обласного заочного етапу еколого-патріотичної гри було представлено сторінки літопису «Юннати патріоти» учнів та педагогів закладів освіти Чернівецької області. До програми проведення заходу були включені наступні модулі: «Формування життєво-важливих вмінь та навичок» та «Патріотичні складові».
Дипломами Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації нагороджено переможців:
- учнів ОЗ «Сокирянський ліцей №1», керівники: Руснак О.О., Пошак Л.Г., Дорофей С.С., Федишина О.В., Мороз Ю.Ю.;
Роботи переможців обласного етапу Всеукраїнської очно-заочної дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток» направлені в організаційний комітет Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді для участі у фінальному етапі.
Бажаємо успіхів та ПЕРЕМОГИ!!!

Цьогоріч ми вдруге відзначаємо День Збройних Сил України в умовах повномасштабної війни за право українського народу на вільне життя у вільній країні. Збройні Сили — це міцний щит і разючий меч України. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи ПЕРЕМОГУ.
У цей важкий час важливо пам’ятати про наших Захисників і Захисниць, які виконують надважливу місію. Тож, сьогодні, в ОЗ «Сокирянський ліцей №1» за організації кабінету виховної частини та вчителя з предмету «Захист України» - Мадея Ю.В. відбулась ПАТРІОТИЧНА ЗУСТРІЧ з учасниками бойових дій у війні з російським агресором «СИЛА ДУХУ ГАРТУЄТЬСЯ В ЄДНОСТІ», присвячена Дню Збройних сил України. Розпочато захід патріотичним відеороликом: «ЗІ СВЯТОМ, ВІДВАЖНІ ВОЇНИ ЗСУ!» Учні та бійці гордо підвелись. Прапороносна група у складі учнів 11-го класу - ОЛЕКСАНДРА НАСТАСІЯ, ОЛЬГИ та КАТЕРИНИ ДЕЙБУК внесли Державний стяг України. Після чого всі присутні виконали Державний Гімн України. Доповнила патріотичну зустріч прониклива театралізація: «НАРОД МІЙ Є! НАРОД МІЙ БУДЕ!» за участі старшокласниць – ВАЛЕРІЇ КУЦЮРУБИ, ДАРИНИ СТОЛЯР, ОКСАНИ ГОЛУБ, БОГДАНИ ФАРМАГЕЙ, ДІАНИ КРУПЧИНСЬКОЇ, ВІКТОРІЇ ГОНЦИ, ІРИНИ МИКИТЮК. Ведуча заходу – ІРИНА МИКИТЮК закликала вшанувати світлу пам’ять полеглих Героїв хвилиною мовчання.
Відважний дух цього свята з нами прийшли розділити почесні гості, справжні патріоти-військовослужбовці:
- ПЛЕНГЕЙ ВІТАЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ – учасник бойових дій, штаб-сержант прикордонної комендатури швидкого реагування, вчитель фізичної культури навчального закладу; ДУТЧАК ВІТАЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ - учасник бойових дій, сержант, командир мотострілкової дивізії; НЕСТЕРЮК ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ – водій-розвідник 97-го окремого батальйону, частини А-7220; Військовослужбовці державної прикордонної служби України, відділу прикордонної служби «Сокиряни»:
- КВАСЮК МИКОЛА ВОЛОДИМИРОВИЧ - учасник бойових дій, майстер-сержант; ДАВИДЯН ОЛЕКСАНДР ГЕОРГІЙОВИЧ - учасник бойових дій, сержант; ЧУМАКОВ ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ - учасник бойових дій, сержант; ШАВАРДАК АННА СЕРГІЇВНА – майор, заступник начальника відділу прикордонної служби «Сокиряни» з персоналу; ДЕРКАЧ МАРІЯ ІВАНІВНА – майстер-сержант відділу прикордонної служби «Сокиряни». В теплій та дружній атмосфері, під час виступів, військовослужбовці закликали учнів вчитися переборювати всілякі труднощі, обрати вірний шлях в житті та бути гідними громадянами своєї країни.
У залі панувала неймовірна атмосфера патріотизму, творчості та віри у наших Захисників. Бо цього дня діти присвятили свої виступи незламним Героям. Пісня «УКРАЇНСЬКА ЛЮТЬ» прозвучала у виконанні ДАРИНИ РЕШЕТНІК, під керівництвом – Віоріки Бацько, Оксани Руснак, Юрія Мадея. Авторською гуморескою Т.Ткач - «МОЛЬФАРКА» розважила присутніх - ЮЛІЯ МАДЕЙ, (керівник – Таїна Ткач). «Я НАМАЛЮЮ НА ПАПЕРІ ЩАСЛИВУ ДИТИНУ!» - саме цю мрію відтворила у пісні ЗЛАТА ГЕРАСИМЧУК, під керівництвом – Євгена Столяра. Хвилююча пісня «ТАМ, БІЛЯ ТОПОЛІ» прозвучала у виконанні ЛІЗИ ТКАЧ у супроводі тріо гітаристів - МИХАЙЛА СЕЛЕЗНЬОВА, АНТОНА СЛУШНОГО та ЮРІЯ МАДЕЯ, (керівники – Оксана Руснак та Юрій Мадей). Надзвичайно творчий, дитячий вокальний ансамбль, під керівництвом Євгена Столяра виконав пісню «ЦЕ МОЯ КРАЇНА!» Родзинкою заходу стала хореографічна композиція «МИ БУДЕМО ЖИТИ!» у виконанні одинадцятикласників, (керівник – Людмила Ходаковська).
В ході заходу, директор навчального закладу – А.А.ТКАЧ у виступі побажав Захисникам, щоб віра українців оберігала їх від ворожої зброї, а любов до країни не вичерпувалася навіть у найскладніші миті.
Особливий інтерес в учнів виник до зброї та екіпірування військовослужбовців, представлених на заході завдяки представникам державної прикордонної служби України, відділу прикордонної служби «Сокиряни». Найсміливіші діти спробували взяти в руки автомат та приміряти бронежилет.
По завершенню патріотичного зібрання, на знак щирої вдячності, учні навчального закладу вручили Захисникам Янголи – мотанки, які, сподіваємось, стануть для бійців потужним оберегом від негараздів та всилятимуть велику віру в нашу ПЕРЕМОГУ.
Слава Збройним Силам України!

Проблема насильства крайнім часом стала надзвичайно гострою. На превеликий жаль ми живемо у світі, де існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування. Насильству піддаються не лише дорослі, а й діти. Сьогодні майже 250 млн дітей у світі животіють, займаючись тяжкою працею, жебрацтвом, пограбуванням. 30 млн не мають можливості відвідувати школу. Щороку від хвороб помирають близько 5 млн дітей. Права дітей, життя, здоровʼя, навчання, щастя поки що недостатньо захищені. І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці ми можемо зупинити його.
Тож, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» кабінетом виховної частини ОЗ «Сокирянський ліцей №1», спільно з КУ «Центр надання соціальних послуг» для старшокласників проведено ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД «РАЗОМ ПРОТИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА!» У заході взяли участь:
- ПОБЕРЕЖНА ТЕТЯНА ІВАНІВНА – керівник спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»; ЧЕРНІЙ ТЕТЯНА ЮРІЇВНА – начальник відділу з питань соціального захисту населення Сокирянської міської ради; МЕЛЬНИК ІННА БОРИСІВНА – начальник Служби у справах дітей Сокирянської міської ради; МАЗУР ВАЛЕНТИН МИКОЛАЙОВИЧ – старший лейтенант поліції, інспектор ювенальної провенції відділу поліції №1 м.Сокиряни; ШЕЛУДЧЕНКО ІРИНА ПАВЛІВНА - інспектор з дотримання прав людини відділення №1 (м.Сокиряни), лейтенант поліції.
В ході заходу працівники соцслужб спільно із співробітниками ювенальної провенції розповідали здобувачам освіти про небезпеку та види насильства, норми законодавства, які захищають права дітей, наслідки насильства та його протидію. Слухачам надано телефони гарячих ліній, куди можна звертатись, якщо ти став свідком чи жертвою насильства.
Не проявляймо безсилля — ми сильніші насилля!

27 листопада 2023 року виповнилося 160 років з дня народження майстрині прози, учасниці жіночого руху, громадської діячки, патріотки й однієї з найосвіченіших жінок свого часу - Ольги Кобилянської.
З метою відзначення знакової події, в закладі було проведено ряд заходів.
24.11.2023 року бібліотекарем закладу А.С.Гнатюк проведений літературний вечір для учнів 8-Б класу (класний керівник- Черній Н.І.). Мета заходу: вдихнути трішки сучасності у граційну постать Ольги Юліанівни Кобилянської та підкреслити її літературні риси, як однієї з найвидатніших письменниць України.
Учениці 10-А класу Софія Савчук, Ірина Швець, Олександра Крайчак, Оксана Кривчанська, Віра Лоєвська (керівник Мельник В.В.) створили буктрейлер на новелу Ольги Кобилянської «Меланхолійний вальс».
На базі Сокирянської центральної бібліотеки відбувся літературно-мистецький вечір «Що люблю, люблю вже навіки», активну участь в якому прийняли учні 10-А та 10-Б класів ( керівники: Федишина О.В., Ковалюк Б.В., Слушняк О.В.).
У рамках обласної мистецької кампанії учні закладу прийняли участь в конкусі малюнків "Кобилянська: грація української нації» (керівник Янчак Л.В.).
Пам’ять про Ольгу Кобилянську жива, як і живі високохудожні твори письменниці, бо кожна людина, яку вони формували, зберігає в душі її заповітні слова: “Згадайте предків своїх, що історія перед вами не згасла, і золотої нитки не згубіть…”

Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932–1933 років, історія не знає. Це одна з найстрашніших катастроф в історії людства. Сьогодні, 25 листопада, Україна відзначає 90-роковини Дня пам'яті жертв Голодоморів 1932–1933рр. і масових штучних голодів 1921–1923рр., 1946–1947рр. Цього року ми вже вдруге вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані. Сьогодні Голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців, сучасне покоління.
Відтак вшанування пам’яті жертв Голодомору в ОЗ «Сокирянський ліцей №1» проходило під гаслом: «ПАМ’ЯТАЄМО! ЄДНАЄМОСЬ! ПЕРЕМОЖЕМО!» класними керівниками навчального закладу та вчителями історії проведено ряд тематичних заходів:
Класним керівником 1-А класу - (Долгою І.І.) проведено тематичне заняття «З присвятою замордованим голодом…», під час проведення якого діти розфарбували свічку-пам’яті та оформили пам’ятний стенд.
Із учнями 3-А класу (класний керівник – Гаманюк М.О.) проведено урок-спомин «Незабутні роки Голодомору». Учні хвилиною мовчання вшанували всіх невинних жертв Голодомору. Вкотре усвідомили, що потрібно шанобливо ставитися до хліба, адже це не лише важка праця, а ще й «золото» нашої держави. А щоб прослідкувати хоча б невелику частину шляху, як потрапляє хліб до нашого столу, діти із великою цікавістю та захопленням замісили тісто, спостерігали за ним, пекли запашні пиріжки у шкільній кухні. Смачним ароматом наповнився не лише клас, а й навчальний заклад, а дітки із задоволенням ласували власноруч виготовленою випічкою.
Для учнів 3-Б класу, класним керівником – Барчук Л.Д. організовано урок-реквієм «Ми пам’ятаємо!»
Учні 4-В класу (класний керівник-Ткач Т.М.) доєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку памʼяті».
Класним керівником 5-А класу – Мороз Ю.Ю. відзнято з учнями тематичний відеоролик «Пам’яті мільйонів загиблих українців присвячується…»
У 5-Б класі (класний керівник – Ковалюк Б.В.), спільно з вчителем історії – Кучерявою Г.М. організовано виховну годину «Україна пам'ятає». Діти прониклися розповіддю вчителя про страшні тогочасні реалії. За допомогою прийому «фішбоун», учні записали факти, проблему та зробили висновок трагедії українського народу 1932-1933рр.
Учні 6-А, 9-В та 11-Б класів (класні керівники – Ліпсюк А.І., Боднар Л.В., Янчак Л.В.) переглянули художні фільми «Маленьке життя», «Голод-33», «Голодомор-реальна історія» та взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам'яті».
Для учнів 6-Б класу (класний керівник – Смеречинська К.Д) проведено годину-спілкування «День пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр.»
Години спілкування: «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну», «90-роковини геноциду», «Пам'ять жертв геноциду українського народу в 1932 - 1933 роки» проведено у 7-А, 8-В та 9-Б класах (класні керівники – Швець Л.В., Заришняк Д.М., Тугарова С.Д.)
Літературні відео-флешмоби «І памʼяті свіча не згасне…», «Не згасне в серці пам'яті свіча» організовано та змонтовано класними керівниками 7-Б і 8-А класів – Федишиною О.В. та Слушняк О.В.
Класним керівником 10-А класу – Баштан Л.І., спільно з вчителем історії – Петрушко І.В. організовано виховний захід «Запали свічку пам'яті»
Проведені заходи спонукали учнів не забувати трагічні історичні сторінки Голодомору в Україні. Тож, нехай на столі в наших дітей завжди буде хліб й до хліба! Нехай вони ніколи не бачать голодних очей, а їхнє дитинство буде щасливим, ситим і МИРНИМ!

Щороку, наприкінці осені всіх нас об’єднує важка дата – День пам’яті жертв Голодоморів, а завтра минає 90-та роковина цих страшних подій. І ця четверта субота листопада для багатьох із нас насправді перша – за глибиною болю та гніву водночас. Роки Голодомору, геноциду - 1921-1923рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. - гірка правда про які назавжди вписалася в трагічну історію українського народу. Ми досі не знаємо імена багатьох українців, померлих від Голодомору. Він знищував цілі родини, вулиці, знищував села. Але, він не зміг знищити нас остаточно. Тож, є кому це пам’ятати і є кому передавати пам’ять наступним поколінням.
Тож, сьогодні, на знак світлої пам’яті про мільйони загиблих українців під час Голодомору, кабінетом виховної частини ОЗ «Сокирянський ліцей №1» проведено зустріч-реквієм із очевидцями «ГОЛОДОМОР-БІЛЬ СЕРЦЯ ВСІЄЇ УКРАЇНИ». За співпраці з бібліотекарем навчального закладу- Гнатюк А.С. в актовій залі було оформлено тематичну виставку фотоматеріалів та публіцистичної літератури «УКРАЇНА ПАМʼЯТАЄ, СВІТ ВИЗНАЄ!» Розпочато захід із проникливої тематичної театралізації за участі ДИТИНИ-ГОЛОДОМОРУ (учениці 4-В класу-ЮЛІЇ МАДЕЙ) та БІЛОГО ЯНГОЛА-СКОРБОТИ (учениці 1-А класу – КАТЕРИНИ ГЕРАСИМЧУК). Хвилиною мовчання вшанували безневинних жертв Голодомору – всіх невинно закатованих, тих, хто не дожив, тих, хто не долюбив, душі ненароджених, дитячі душі. Ведуча (учениця 10-Б класу) - АНГЕЛІНА СТЕПАНЯТОВА запросила до слова гостя, колишнього вчителя навчального закладу – ГРИГУ ГРИГОРІЯ МИКИТОВИЧА, який розповів учням про жахливі спогади своїх батьків-очевидців Голодомору. Після виступу, ВЕРОНІКА МАРТИНЕНКО (учениця 9-Б класу) продекламувала поезію про Голодомор від очевидця – «ДИТИНОЮ ПЕРЕЖИВ ГОЛОДОМОР». Зворушливий тематичний відеофільм «ГОЛОД-33» пробирав до сліз всіх присутніх у залі. На завершення заходу прозвучала пісня «ГОЛОДОМОР» у виконанні – СОФІЇ ІВАСЮК (учениці 6-А класу). Після чого, присутні учні доєдналися до Загальнонаціональної акції «ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ» та запалили лампадки, які, сподіваємося, зігріють своїм теплом душі безневинних жертв Голодомору.
Майже століття тому, в українців свідомо виймали хліборобську душу, ламали хребет нації та ми відродилися і відроджуємося тепер. ПАМ’ЯТАЄМО! ЄДНАЄМОСЬ! ПЕРЕМОЖЕМО!

Неможливо уявити собі сучасне життя без літератури…
«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» - такими поетичними рядками Л.Костенко в 4-А класі ОЗ «Сокирянський ліцей №1» розпочато творчу зустріч з місцевою поетесою, публіцистом, членом Національної спілки журналістів України – ГАЛИНОЮ АНТОНІВНОЮ БУДНЯК. Організатор проникливого літературно - мистецького заходу – (класний керівник) Надія Євгенівна БОДНАР наголосила дітям на тому, що сьогоднішнє зібрання має на меті - вшанування творчої людини, яка має талант від Бога: вміння і бажання писати вірші, якими вона оспівує, прославляє свою маленьку батьківщину і тим самим несе любов і світлі почуття до своєї України. Далі, класний керівник запросила до слова поетесу, яка ознайомила дітей зі своїм життєвим і творчим шляхом та зачитала проникливі, патріотичні вірші і продекламувала незабутню казку про «Втрачений час». Учні із захватом сприймали поезію ГАЛИНИ АНТОНІВНИ та ставили поетесі різноманітні запитання про її творчість. Надихнувшись цією мистецькою атмосферою учні зачитали свої авторські твори. По завершенні заходу - на знак щирої вдячності діти вручили землячці запашний букет осінніх квітів. На що Галина Антонівна відповіла взаємністю - пригостила їх смаколиками та залишила учням свої нові публікації з автографами.
Об’єднувало цю зустріч головне: творення живої літератури у розмовах наживо, харизма і, як завше, незгасний патріотичний дух. Тож, борімося й надалі за свою українську ідентичність! Бо немає більше у світі такої незламної країни, яка б звалася Україна!

Нещодавно Центром творчості дітей та юнацтва підведено підсумки І етапу виставки-конкурсу «Галерея мистецтв» Конкурс проводився з метою національного виховання, формування активної соціальної та громадянської позиції підростаючого покоління, підтримки ментального здоров’я, реалізації творчих здібностей здобувачів освіти, пошуку та підтримки обдарованих дітей і молоді серед учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Сокирянської і Вашковецької територіальних громад, віком від 6 до 18 років. Відповідно до Положення Виставка-конкурс проводилася в 3-ох вікових категоріях: 6-10р., 11-14р., 15-18р., в номінації «Образотворче мистецтво» за темою «Малюємо щастя» в онлайн форматі. На виставку було представлено 46 творчих робіт, виконані в техніці образотворчого мистецтва: живопис, графіка, батик. Малюнки учасників виставки-конкурсу вирізнялись оригінальністю та майстерністю виконання.
Згідно рішення журі переможцями конкурсу визнано:
у молодшій віковій категорії:
І місце - Івана ГНАТЮКА, учня ОЗ «СОКИРЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1», за роботу «ЩАСТЯ В ПРОСТИХ РЕЧАХ» (керівник – вчитель образотворчого мистецтва - Л.В. ЯНЧАК);
у середній віковій категорії:
І місце - Соломію ЧЕРНІЙ, ученицю ОЗ «СОКИРЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1», за роботу «ЩАСТЯ-ЗАВЖДИ БУТИ ПОРУЧ» (керівник – вчитель образотворчого мистецтва - Л.В. ЯНЧАК);
у старшій віковій категорії:
І місце – Софію САВЧУК, ученицю ОЗ «СОКИРЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ №1», за роботу «ЩАСТЯ-ЗБЕРЕГТИ СВОЄ» (керівник – вчитель образотворчого мистецтва - Л.В. ЯНЧАК);
Пишаємося нашими талановитими дітьми та кваліфікованими педагогами! Нових творчих злетів Вам, задля розквіту нашої України!

Нещодавно підведено підсумки І етапу виставки-конкурсу «Космічні фантазії» серед учнів навчальних закладів Сокирянської та Вашковецької територіальних громад. Конкурс проводився з метою розвитку творчих здібностей учнівської молоді, розвитку зацікавленості до поглибленого вивчення космічного простору, астрономії та космонавтики, сприяння підтримці обдарованої молоді.
Відповідно до Положення Виставка-конкурс проводилася за двома напрямами: «Космічне мистецтво», «Макетування та конструювання техніки".
На виставку були представлені творчі роботи із закладів загальної середньої та позашкільної освіти Сокирянської та Вашковецької територіальних громад.
За результатами оцінювання журі визначено призерів І етапу виставки-конкурсу «Космічні фантазії» за напрямком:
«Макетування та конструювання ракетно-космічної техніки»:
1 місце - Павла ФЕДИШЕНА та Максима РОМАНОВА, учнів ОЗ «СОКИРЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ», за роботу «ЗОРЯНИЙ ПІДКОРЮВАЧ КОСМОСУ»(керівник: Наталія Іванівна ЧЕРНІЙ).
Тож, приносимо щирі вітання призерам і керівнику! Нехай цей конкурс стане ще одним доказом Ваших талантів і здібностей!
Працюємо й надалі з обдарованими дітьми заради майбутнього
Кожен на своєму фронті!