НМТ

Дата: 7 червня 2023 о 14:51
Автор: Ткач А. А.

НМТ 2023 - головні особливості та нововведення

Національний мультитест школярі складатимуть у ТЕЦ (тимчасових екзаменаційних центрах) – спеціально оброджених комп'ютерних аудиторіях у навчальних закладах. ТЕЦ буде створено в Україні та в 35 країнах, де найбільше переселенців.

НМТ 2023 міститиме завдання з трьох предметів. З них два обов'язкові предмети - українська мова та математика, а третій предмет - на вибір учня: це може бути історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька чи іспанська), біологія, фізика, хімія.

Сумарно тест триватиме 180 хвилин, абітурієнти самі розподілять час між трьома предметами.

У НМТ 2023 не буде завдань з відкритою формою відповіді. Але будуть знайомі по ЗНО завдання з короткою формою відповіді, де замість пропуску потрібно вписати число чи слово.

Дата НМТ 2023 вже відома. Буде дві сесії – основна та додаткова.

Основна сесія НМТ відбудеться з 5 до 23 червня. Додаткова – з 11 по 24 липня. Зареєструватись на основну сесію учасники могли з 3 квітня по 3 травня.

Вступна кампанія 2023 - порогові бали по НМТ для вступу

Пороговий бал для вступу на контракт за результатами НМТ 2023 становитиме 10% правильних відповідей по кожному з трьох предметів. Нагадаємо, минулого року було достатньо дати 1 правильну відповідь з кожного предмета.

Пороговий бал для вступу на бюджет у кожному вузі і на кожній спеціальності відрізнятиметься. Для більшості спеціальностей достатньо буде набрати 130 балів на тесті, проте для спеціальностей "Право" та "Міжнародні відносини" пороговий бал становить 140 балів, а для "Медицини" та "Стоматології" - 150 балів.

Максимально абітурієнт може подати 20 різних заявок на надходження, з яких максимум 5 заяв на бюджет. Цього року під час вступу не враховуватиметься середній бал атестату абітурієнта.

Як проходитиме мультитест 2023 / фото ua.depositphotos.com

НМТ з української мови

Українська мова – обов'язковий блок НМТ 2023, який міститиме 30 завдань. З них буде 10 тестових завдань з однією правильною відповіддю з чотирьох, 15 - з однією правильною відповіддю з п'яти, і 5 - на встановлення відповідності. Твір у рамках НМТ випускники не писатимуть.

НМТ з математики

Математика - другий обов'язковий предмет мультитеста. У цьому блоці буде 22 завдання. З них - 15 тестів, 3 завдання на встановлення відповідності, і 4 завдання, де потрібно вписати відповідь.

НМТ з історії

На відміну від НМТ 2022, у 2023 році історія України є опціональним, а не обов'язковим предметом. Цього року питання з історії охоплюватимуть другу половину XVI - початок XXI століття. У 2022 році завдання з історії зачіпали лише події останнього століття.

Всього по історії буде 30 завдань. З них - 20 тестів з однією правильною відповіддю, 4 завдання на встановлення відповідності, 3 - на встановлення хронологічної послідовності та 3 завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих. Останні два формати питань нові для НМТ, але вже застосовувалися у ЗНО.

НМТ з інших предметів

Блок з іноземної мови буде містити 32 завдання. З них 5 тестів, 11 завдань на встановлення відповідності та 16 на заповнення порожніх місць у тексті.

З біології випускникам потрібно буде відповісти на 30 завдань. З них 24 тести, 4 завдання на встановлення відповідності та 2 завдання з вибором трьох правильних відповідей.

У блоці по хімії буде 30 завдань. З них 22 тестових завдання, 2 завдання на встановлення відповідності та 6 завдань з короткою відповіддю.

На НМТ 2023 по фізиці буде 20 завдань. З них 12 тестів, 2 завдання на встановлення відповідності та 6 завдань з короткою відповіддю.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.