Написання радіодиктанту

Date: 18 грудня 2017 о 16:20

«Мово! Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему, рясту, любистку, м’яти, євшан-зілля, роси, дніпровської води, від зорі і місяця народжена.

Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути зеленому вогнищу роду нашого і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу.»

Катерина Мотрич

Наша рідна мова – це див. Зріднена з нашою сонячною Україною з оксамитовими берегами річок, з кучерявими борами і перелісками із золотавими безкрайніми ланами, з тихими калиновими гаями. Вона така ж гостинна, як і ми, спокійна і ніжна, як наша матінка-земля.

Дирекція школи, вчителів-філологів та і увесь педагогічний колектив загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 м.Сокиряни приділяють велику увагу для розвитку та популяризації рідної мови серед наших вихованців.

О 12.30 прозвучав текст диктанту, його читатиме автор підручників і посібників  із української мови – Олександр Авраменко, доцент Київського університету  ім. Б. Грінченка.

Девіз цьогорічного радіодиктанту: «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета.»

Метою радіодиктанту є: виховати любов до рідного слова, пропаганда української мови як Державної мови України, об’єднує українців усього світу. Для українського радіо – це знакова подія. Щороку зростає кількість учасників, які хочуть брати участь. Авдиторія учасників щорічно збільшується.

9 листопада 2017 року учні 10-11 кл. та вчителі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№1 м.Сокиряни приєдналися до акції, яка традиційно відбулася у День української писемності та мови і мала на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова.

Учні та вчителі писали диктант національної єдності з ефіру Першого каналу Українського радіо.

Вже сімнадцятий рік поспіль учні та педагоги школи беруть участь у написанні радіодиктанту, популярність якого щороку зростає.

І найголовніше в ньому – це солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче щоб українці говорили рідною мовою і зберегли її для нащадків.

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.