"Чорний біль квітучої землі"

Date: 26 квітня 2021 о 09:43

Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов"їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
І прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ганки.
Жив-був народ над Прип"яттю - і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
#ЛінаКостенко #Ліна_Костенко #Костенко
#Чорнобиль #Chernobyl
35 років тому, 26 квітня, сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - Чорнобильська катастрофа.
Минуть ще роки й десятиліття, але цей трагічний день усе одно хвилюватиме людей. Чорнобильське лихоліття залишиться навіки в пам’яті тих, хто пройшов горнило Чорнобиля.
Трагедія забрала життя тисячі людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються й досі...
Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім, хто взяв участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться зі сторінок історії, не згасне
у віках.
З метою поглиблення знань учнів про аварію на Чорнобильській АЕС, виховання любові до рідної землі, класними керівниками та вчителями історії проведено ряд заходів.
- Бесіди: «Екологічна катастрофа на ЧАЕС - сумні уроки людства»; «Атомна енергетика: за і проти. Наслідки аварії на ЧАЕС», «Чорнобиль...Катастрофа...Пам‘ять...»; « Біль і пам‘ять Чорнобиля»; «Як впливає Чорнобиль на сучасних школярів»; «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам‘ять».
- Виховні години: «Чорний біль квітучої земля»; «Місто, якого нема. Що відбувається в Чорнобилі і як тут живуть самосели»; «На Чорнобиль журавлі летять».
- Перегляд фільмів та мультфільмів: «Книга мандрівка- Чорнобиль»; «Чорнобиль. Точка часу»; «Дзвони Чорнобиля»; «Чорнобиль- пам‘ять України»; «За годину до вибуху»; «Мужність і біль Чорнобиля».
- відеоуроки : «Чорнобиль»; «Дзвони Чорнобиля».
- анкетування «Що ти знаєш про Чорнобиль?» для членів учнівського самоврядування.
Також учні закладу взяли участь у флешмобі #Памятай_про_Чорнобиль_думай_про_майбутнє. Чорнобиль очима дітей.
Про важливі речі хотілося б спілкуватися вживу, дивитися в очі одне одному, чути голоси та бачити емоції. Але в умовах дистанційного навчання, сподіваючись на силу відеоматеріалів , хтілося б донести до учнів гіркоту трагедії, що сталася 35 років тому назад у Чорнобилі та ставлячи запитання про висновки, які маємо зробити з тих жахливих подій, спонукати дітей замислитися про відповідальність, про наслідки необережного та подекуди злочинного ставлення до природи та довкілля у майбутньому.
Метою цих заходів було донесення до свідомості учнів масштабів чорнобильської катастрофи, прищеплення любові до рідного краю, виховання почуття співчутливості, критичного ставлення до історичних подій.
Не забуваймо про героїзм усіх, хто брав участь у ліквідації наслідків тієї жахливої аварії. Пам'ятаємо тих, хто ціною життя рятував світ. Шануємо і дякуємо живим ліквідаторам!!!

Кабінет виховної роботи
Федишина О.В.