Буковина - край, де варто жити!

Date: 18 квітня 2022 о 11:31

Буковина – зелена гілка розлогого дерева українського народу. Вона увібрала в себе надбання багатьох європейських культур. Щедра на традиції, мистецькі таланти буковинська земля та впевнено прозирає у європейське майбутнє України.
Чернівецька область цьогоріч відзначає пам’ятну дату – виповнюється 630 років із дня першої писемної згадки про Буковину. Таку назву краю можна зустріти у грамоті молдавського господаря Романа І Мушата, виданій 30 березня 1392 року у Сучаві.
Тож, з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, географії, культури і традицій рідного краю, зміцнення їх почуття національної гордості й гідності в такий складний для всієї держави час, впродовж тижня (з 30.03-8.04.2022р.) у Сокирянському ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів підготовлено та проведено ряд заходів:
Кабінетом виховної частини навчального закладу спільно з класним керівником 5-Б класу Федишиною О.В. та вчителем музичного мистецтва Руснак О.О. проведено:
- виховний захід: «Буковина – край, де варто жити».
В ході заходу учнів 2-А, 2-В, 3-А, 3-Б, 6-А, 6-Б, 6-В класів ознайомлено із віршем Н.Люльки «Буковині», видатними буковинськими культурними діячами, легендами про Буковину: «Про буковинській говір», «Походження назви – Буковина». На завершення заходу учнями прослухано пісню В.Івасюка - «Червона рута» та пісню «Буковина край» у виконанні Святослава Края. Яскравим доповненням заходу стали намальовані учнями 5-Б класу малюнки: «Буковина очима дітей».
Класним керівником 1-А класу – Гаманюк М.О. проведено:
- бесіду «Мій рідний край – Буковина»;
Класними керівниками 2-А класу – Боднар Н.Є., 2-Б класу – Ткач В.Є. та 2-В класу – Ткач Т.М., проведено:
- виховну годину «Буковина – мальовничий край»;
- бесіду «Відомі Україні імена»;
- урок – подорож «Туристичні маршрути по унікальних та загадкових місцях Буковини»;
- конкурс малюнків «Буковина - край де варто жити»;
Цікаву та повчальну презентацію «Туристичні маршрути по унікальних та загадкових місцях Буковини»;
- усний журнал «Видатні митці Сокирянщини»;
- конкурс малюнків «Моя Сокирянщина»;
- та відео-урок «Буковина – край мій неповторний» організували класні керівники 4-А класу – Скрипник Г.П. та 4-Б класу – Загарчук Л.І.;
Класним керівником 5-А класу – Швець Л.В. проведено:
- виховний урок «Буковина - край, де варто жити». Учні зацікавлено переглянули презентацію про мальовничу Буковину та провели діалог про свій рідний край.
Для учнів 6-А, 6-Б та 6-В класів проведено класними керівниками – Слушняк О.В., Черній Н.І., та Заришняк Д.М. ряд наступних заходів:
- урок літератури рідного краю «Славетні імена моєї Буковини»;
- виховні бесіди та перегляд презентації «Буковина – край, де варто жити»;
Мельник В.В., Тугарова С.Д. та Боднар Л.В. – класні керівники 7-А, 7-Б та 7-В класу провели:
- виховний захід «Стежинами літератури Буковини», де учні 6-Б, 7-А, 8-А класів декламували поезії місцевих авторів – Г.Будняк, І.Багрійчук, О.Бондаря, М.Баклая та ін.;
- бесіду «Чернівці – перлина Буковини»;
- переглянуто презентацію «Буковина - край, де варто жити»;
- та відео «10 видатних пам’яток Буковини»;
Класні керівники 8-А та 8-Б класів Баштан Л.І. та Пошак Л.Г. (на уроках географії) організували:
- перегляд відео «Пам'ятки Буковини»;
- бесіду «Чому варто відвідати Буковину»;
- бесіду на українській та англійській мові «My native town»;
Для учнів 5-А, 6-А, 6-Б, 8-А, 10 класів - віртуальну навчально - пізнавальну екскурсію по нашому краю за допомогою презентації «Туристичними стежками Чернівеччини»;
Для учнів 5-А, 6-А, 6-Б, 6-В, 8-А, 8-Б та 10-го класів запропоновано перегляд пізнавальних відеофільмів:
- «Чернівці - чому варто відвідати Буковинський край»;
- «Буковина. Україна з неба. Експедиція Ukrainer»
- «Український Хорвартс. Чернівецький університет - спадщина ЮНЕСКО»;
- «Незвичайна подорож в Карпати»;
- Пізнавальною для учнів стала - краєзнавча вікторина «Буковина - наш край» серед учнів 5А, 6-А, 6-Б, 6-В, 8-А, 8-Б та 10-го класів;
За організації класних керівників Дорофей С.С. та Янчак Л.В. (на уроках географії і образотворчого мистецтва) учні 6-А, 6-Б, 6-В, 7-А, 7-Б, 9-А та 9-Б класів мандрували країною знань:
- віртуальною екскурсією Чернівецьким художнім музеєм;
- віртуальною виставкою відомих митців «Краса Буковинської землі»;
- презентацією проєкту «Туристичні маршрути Буковини»;
- краєзнавчою вікториною «Моя рідна Земля»;
- переглянули презентацію «Рекреаційні можливості Сокиряншини»;
- та взяли участь у конкурсі малюнків «Буковина – край, де варто жити!»;
Учні 10 - класу, класний керівник Мороз В.І. – переглянули:
- презентації «Туристичні маршрути по унікальних та загадкових місцях Буковини», «Буковина край де варто жити»;
Класним керівником 11-класу – Місюрко Г.М. презентовано учням:
- перегляд презентації «Письменники Буковини»;
Вчителями історії Петрушко І.В. та Кучерявою Г.М. проведено тиждень історії Буковини:
- Віртуальні подорожі «Видатні історичні пам’ятки Буковини та найвідоміші імена»;
- та «Історія Буковини і Північної Бессарабії»;
Урізноманітнила ряд проведених заходів виставка архівних документів та книжкова виставка «Буковинська земля у стародавніх документах», яку колоритно оформила бібліотекар закладу – Гнатюк А.С.
Мальовнича буковинська земля стала для нас всіх колискою, що народила та виростила, народжує, буде народжувати, колисати видатних діячів мистецтв та культури, пісенності й майстерності. В нашому благодатному краї є все, що може сприяти у становленні гармонійно та духовно розвинутих людей, наших видатних краян. На цій землі варто жити!