Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.
Сьогодні, коли в Україні ведеться повномасштабна війна проти вторгнення російського агресора, коли ситуація в країні є дуже стресовою для дітей: постійні сирени, вибухи, знервовані дорослі, військові зі зброєю – як ніколи підвищується роль освіти у підготовці учасників освітнього процесу до дій в надзвичайних ситуаціях, до подолання стресів та тривожності, адже безпека під час війни починається з обізнаності.
Відповідно до наказу по ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 м.Сокиряни, з 07 по 13 листопада 2022 року проходить Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, оскільки є життєво необхідним озброєння дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров'я, виховання здорового покоління із сформованою культурою безпечної поведінки.
В рамках Тижня проводилися тренування щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу в безпечне місце при виникненні пожежі, задимленні тощо, за сигналами оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога».
Засвоєння алгоритму дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації – одне з пріорітетних завдань, яке поставлене сьогодні перед закладом. З цією метою відбулася зустріч учнів закладу з начальником навчально-консультаційного методичного центру цивільного захисту Чернівецької області Романом Рожко. Зокрема, учням були продемонстровані фото вибухонебезпечних предметів та надано поради, як правильно діяти у разі виявлення подібних предметів тощо.
Для учнів 5-6 класів була організована екскурсія до управління ДСНС України в Чернівецькій області, під час якої рятувальники ознайомили з правилами безпечного поводження з вогнем, алгоритмом дій в разі виникнення пожежі. Учням продемонстрували пожежно-рятувальну техніку, оснащення та спорядження, розповіли як користуватися вогнегасниками.
Класними керівниками проведені урок-гра «Правила безпеки» (1-й клас), онлайн уроки «Твоя безпека в твоїх руках» (2-Б клас), «Безпека життєдіяльності. Ризики та небезпеки» (3-В клас), усний журнал «Безпека твого життя» (4-Б клас); виховні бесіди «Це повинен знати кожен» (5-А клас), «Як діяти в різних життєвих ситуаціях» (5-Б клас), «Цінність життя і здоров'я» (6-А клас), «Наші дії у разі повітряної тривоги, коли ми далеко від дому» (7-А клас), «Відпочинок у лісі. Правила пожежної безпеки» (7-В клас), «Алгоритм дій під час ядерної атаки чи аварії на АЕС» (8-В клас). З учнями 9-х класів проведено годину спілкування «Вберегтися та вижити». Переглянуто відеофільми «Як уникнути пожежі в побуті» (7-В клас), «Як діяти під час хімічної/ядерної атаки» (9-А клас), «Фукусіма. Наслідки» (10-Б клас).
З метою підготовки учнів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій помітно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується, учнями 11 класу було підготовлено презентацію «Бережімо своє життя» та проведено майстер клас для учнів закладу з пошиття ватно-марлевих пов'язок.
Кабінетом виховної роботи організовано випуски шкільних газет, дитячих малюнків, написання творів на тему «Наша безпека у наших руках».
В шкільній бібліотеці учні закладу мали змогу ознайомитися з виставкою науково-популярної літератури «Безпека життєдіяльності».
Проведені заходи сприяли формуванню в учнів вміння прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій, прищепили навички обережної поведінки в надзвичайних ситуаціях та бережливого ставлення до збереження свого здоров’я, життя та життя оточуючих в умовах воєнного стану.