Права людини мусиш знати!

Date: 13 грудня 2022 о 13:26

Саме це висловлювання стало ключовим протягом проведення тижня правових знань. Заплановані заходи охопили всіх здобувачів освіти навчального закладу.
Цікавою, змістовною та захопливою виявилася гра-мандрівка “Захищаємо права казкових героїв” для учнів 5-их класів. П’ятикласники з інтересом подорожували цією мандрівкою. Вони захищали права Колобка і Червоної Шапочки, засуджували Пана Коцького і звинувачували в неробстві Мишенят, співчували Журавлику і не хотіли бути схожими на Лисичку. Учні познайомилися з невід’ємними правами людини: правом на життя, правом на безпечне житло, правом на батьківське піклування та іншими. Учні 6-7-их класів (53 особи) взяли участь в експрес-опитуванні “Рівень дотримання прав дитини в школі”. 96% учнів відповіли, що всі їх права дотримуються в нашому навчальному закладі, 4% респондентів утрималися від відповіді на закрите запитання. У 9-А класі було проведено Всеукраїнський урок права “Загальна декларація прав людини - перше глобальне вираження невід’ємних прав”. Метою якого було з’ясувати суть поняття “права людини” і “свободи людини”; опрацювати та розкрити особливу роль “Загальної декларації прав людини”; прав і свобод людини у відносинах людини і держави, значення захисту прав людини і громадянина. Учні навчилися аналізувати зміст статей Загальної декларації людини; активно мислити; аргументовано обстоювати власну точку зору; працювати в групі. Досить креативним та інноваційним стало ток-шоу у 9-Б класі “Аргумент - за. Аргумент - проти”. Дев’ятикласники вміло висловлювали свою думку, аргументували власну позицію, стали суддями своїх однокласників. Цікавими виявилися запропонавані тами для дебатів: “Ранні шлюби”, “Повна загальна середня освіта”, “Чи потрібно укладати заповіт”, “Праця неповнолітніх”. Команди “Закон” (капітан - Панько Максим) та “Правосуддя” (капітан -Бучка Софія) були досить переконливими. Кращими виявилися Бучка Софія та Багрій Олег.
Досить цікавою виявилася екскурсія до Сокирянського суду. Учні 9-их класів були присутні на навчальному засіданні суду, мали змогу поставити запитання судді Суськову Олегу Івановичу. Розмова була щирою та відвертою. Учні 10-го класу взяли участь у учнівській конференції “Жінка в сучасному світі. Шляхи до рівності”. Найактивнішими учасниками стали Гаманюк Марія, Ярошенко Катерина, Ольга та Катерина Дейбухи. Одинадцятикласники взяли участь у написанні юридичного есе “Як змінилися мої права в умовах воєнного часу”. Переможцями стали Серебрянська Марія, Досяк Надія, Цибульська Софія, Олег Чорний.
Також під час тижня правових знань, з учнями 3-В, 3-Б та 4-Б було проведено :
1.Бесіда «Права свої знай, про них не забувай».
2.Переглянуто відео «Про права дітей на основі казок».
3.Вікторина.
З учнями 1 класу: урок-бесіда «Вивчаємо права дитини».
З учнями 2-Б класу: онлайн-урок «Які у нас права?»
Протягом тижня в бібліотеці була книжкова виставка-застереження “Межу закону не переступати”.
Тиждень правових знань виявився цікавим, змістовним, насиченим різноманітними заходами.