Тиждень біології та хімії.

Date: 27 лютого 2023 о 12:46

О, хімія!
Найкраща із наук
Ти ворогом і другом можеш бути;
Убити все живе й допомогти
Красу життя сповна відчути.
Усе залежить від тих рук
В яких твої досягнення і сила.
Протягом 13 – 17 лютого 2023 року в ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів м.Сокиряни був проведений, за планом роботи школи, тиждень біології та хімії.
Мета цього тижня: розвиток в учнів самостійності, навчити творчо мислити і використовувати на практиці знання та вміння, виховати в учнів хімічну культуру. Важливим принципом проведення предметного тижня є використання активних форм навчання, демонстрації умінь учнів з хімії. Кожен день був присвячений особливим речовинам, без яких життя людини неможливе. Щодня готувалися тематичні виставки, щоб якомога більше інформувати і донести до школярів знання про використання і збереження природи. Загалом тиждень був насиченим цікавими, інтерактивними, практичними заходами та завданнями.
13 лютого учні 7-х класів поринули у гості до «Хімічної казки». З допомогою казкових персонажів і подій, що супроводжували їх у казках, діти отримали уявлення про перетворення речовин, підвищили пізнавальний інтерес до явищ навколишнього світу, навчилися умінню бачити прекрасне; виховувати повагу й любов до довкілля, доброту, жалість і прагнення радувати ближніх приємними сюрпризами. Найбільш активними були: Андрейчук Анна, Березан Арсен.15 лютого з учнями 8-х класів проведені заходи «Весела кухня» та «Італійська кухня».
Мета заходу:
• підвищення пізнавального інтересу до науки хімії;
• узагальнення всіх отриманих знань по неорганічній хімії,
• викликати позитивніемоційні переживання в ході заходу.
Найактивішими учнями виявились: Федишен Павло, Дехтяр Владислава, Бандуряк Єлизавета, Гончар Дмитро, Гуйван Євген.
З учнями 9-х класів проведено онлайн-захід «Хімічний коктейль».
Мета заходу:
- Розвиток в учнів творчих здібностей, самореалізації;
- Розширення знань про хімію;
- Виховання в учнів ініціативності, взаємодопомоги, толерантності, згуртованості, самостійності.
Найактивнішими учнями були: Кіструга Анастасія, Кривчанська Оксана.
Учні 10-11-х класів взяли участь у фотоквесті «Органічна хімія». Головним завданням було відгадати назву хімічної речовини, вияснити в яких продуктах харчування вона знаходиться та сфотографувати її. Найактивнішими учнями були: Досяк Надія, Серебрянська Маша, Ангеліна Слушняк.
Проведені заходи активізували пізнавальний інтерес учнів до вивчення біології, хімії; сприяли прояву ініціативи й самостійності; розкриттю індивідуальних здібностей дітей та їх талантів.
Тиждень природничих наук закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.