Тиждень математики.

Date: 24 березня 2023 о 15:22

Кожний учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання ставлять перед собою і вчителі математики нашого закладу.
Далеко не все в навчальному матеріалі може бути для учнів цікавим. І тоді в дію вступає чинник пізнавального інтересу – сам процес діяльності. Щоб спонукати учня до навчання, треба розвивати в ньому потребу займатися пізнавальною діяльністю, а це означає що в самому процесі навчання він повинен знаходити привабливі риси, щоб сама робота по здобуттю знань містила позитивні заряди зацікавленості. Шлях до цього полягає через різноманітну самостійну роботу учнів і створення ігрових нестандартних ситуацій.
Одним із засобів зацікавлення учнів математикою є добре продумана позакласна робота. Такі заняття дають можливість ширше пропагувати досягнення і значення математичної науки, прищепити учням любов до математики, сприяють розвитку і виявленню здібностей учнів, а також засвоєнню ними програмного матеріалу. На таких заняттях можна організувати розв’язування складних і цікавих задач, що розвивають кмітливість і математичне мислення, вивчати елементи історії математики, ознайомлювати учнів із життям і діяльністю славетних математиків, з практичним застосуванням цієї науки. Тут створюються широкі можливості для переконання учнів у тому, що саме через шкільну математику лежить шлях до широкого ознайомлення з досягненнями видатних математиків, які навіть у загальних рисах пробуджують в учнів бажання до творчих шукань, до глибокого пізнання й оволодіння математичними знаннями.
Позакласні заходи та заняття дають велику користь і самому вчителеві, бо, готуючись до них він докладно вивчає відповідну літературу, розширюючи й поглиблюючи тим самим свої знання.
Одним із таких заходів і є проведення тижня математики в школі. Методи та форми його проведення можуть бути різними, але мета одна – зацікавити та залучити до роботи якомога більше учнів.
Тому, в нашій школі стало традицією щорічно проводити тижні математики. З метою залучення учнів до активної пізнавальної діяльності, розширення їхнього математичного кругозору, пробудження в учнів інтересу до математики з 20 по 24 березня 2023 року в школі пройшов Тиждень математики.
Розпочався тиждень із участі учнів 2 - 11 класів у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру".
Учні 5А, 5Б класів презентували міні- проєкти "У світі дробових чисел". П'ятикласники були активними під час математичної гри "Розгадаймо слово".
Цікаво та змістовно пройшов математичний вернісаж "У світі цікавої математики" для учнів 6А та 6Б класів. Юні математики розгадували ребуси, кросворди, розв'язували жартівливі задачі тощо.
Під час математичного турніру семикласники показали вміння розв'язувати логічні задачі, кмітливість, творчість.
Для учнів 9-их класів проведено математичну конференцію "Цікаві факти з життя великих вчених- математиків".
Учні 8- А, 8-Б,8В класів проведено математичну гру "Сильна ланка".
У 10А, 10Б класах урок "Розв'язування тригонометричних рівнянь" пройшов у вигляді гри"Ключі від форту Буаяр".
Учні 11 класу мали можливість позмагатися у математичному брейн-ринзі.
Завершився тиждень математики переглядом відеофільму "Математика у природі".
Протягом тижня учні школи виконували цікаві завдання з математики: розгадували ребуси, кросворди, розв’язували задачі.
Проведення інтелектуальних ігор, розваг, конкурсів сприяло удосконаленню й урізноманітненню розумової діяльності учнів: уяви, спостережливості, розвивало їхні важливі якості мислення: логічність, здатність до абстрагування, порівняння. Ми переконалися, що будь-яка діяльність дитини буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчути себе переможцем, творцем.