ТИЖДЕНЬ МИСТЕЦТВА
Кожна дитина неповторна й унікальна, якщо створити умови для її розвитку. В дитині неодмінно відкриваються здібності, закладені в ній природою. З метою розширити та збагатити художній історичний досвід, розвивати творчі здібності, творчу думку, уяву, виконувати патріотичне почуття, естетичний смак, збереження народних традицій, виконувати бажання створювати прекрасне навколо себе. З 24.04.2023 по 28.04.2023 проходив тиждень мистецтва. Протягом тижня учні продовжували знайомитися з розмаїттям світу мистецтва від народних джерел до новітніх мистецьких явищ, пізнавали секрети архітектури, скульптури, дизайну, живопису декоративно-ужиткового мистецтва. Вивчали життя і творчість видатних українських митців. Посідали та обговорювали картини, види та жанри образотворчого мистецтва. Приймали активну участь у мистецьких конкурсах, заходах, які сприяли розвитку і інтересу дітей до мистецтва, бажання творити, пізнавати прекрасне.
На протязі тижня учні 1-4 класів переглядали мультиплікаційні фільми створені за картинами відомої художниці України Марії Приймаченко «Дивосвіт», «Чудернацький світ звірів», «У рожевих барвах». У своїх малюнках створювали свій «Світ чудес». У приміщення шкільної бібліотеки Гнатюк А.С. було створено виставку мистецької літератури «Художники минулого і сучасного» «Види та жанри декоративного ужиткового мистецтва». Для учнів 1-го класу вчителем музичного мистецтва організовано перегляд казки про музичні інструменти «ХТО ГОЛОВНИЙ В ОРКЕСТРІ?» та гру «МУЗИЧНИЙ ЕКСПРЕС». Учні залюбки пізнавали мистецтво, проявляли неабияку творчу фантазію, ставши учасниками імпровізованого оркестру та дійшли висновку, що музика – це найвище в світі мистецтво.
З учнями 4-А та 4-Б класів проведено Арт-інтелект конкурс «ВІДГАДАЙ МУЗИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ» та Музичну вікторину «ПРАВДА ЧИ БРЕХНЯ?». Команди дівчат «ВЕСЕЛІ НОТКИ» та ХЛОПЧИКІВ - «МАЖОРИ» в ході батлу змагалися за звання кращого мистецтвознавця та демонстрували свої вміння працювати у команді.
Учні 6-А та 6-Б класу поринули у віртуальний музичний тревел «ПРЕДСТАВНИКИ УКРАЇНИ НА ДИТЯЧОМУ ЄВРОБАЧЕННІ».
Креативною «родзинкою» завершення Тижня мистецтва стала підготовлена вчителем відеопрезентація «КАРИКАТУРИ І ШАРЖИ НА ВІДОМИХ РОК-МУЗИКАНТІВ» для учнів 7-А класу.
За круглим столом в шкільній бібліотеці учнями 7-В класу методом пошукового дослідження вивчити «Традиції українського мистецтва». Учні 8-9 класів користуючись історичними джерелами створення презентації «Магістр нашого краю».
Для учнів 5-А класу проведено урок подорож до лялькового театру. Діти створили своїми руками ляльки на шпажках до казки «Рукавичка» «Колобок».
Учні 6-х класів подорожували українською комп'ютерної графіки. Створювали творчі малюнки на тему «Казковий світ»
В період повномасштабного вторгнення особливого значення набула знання психоемоційного напруження. П'ятикласники шляхом виконання малюнків за допомогою піску, вчилися керувати своїми емоціями, знімати напругу, хвилювання, занепокоєння.
Особливого значення у роботі відігравала гамма кольорів підсвітки атома для піскової терапії. Цікавинкою для учнів 5-7 класів просила художній вікторина на кращих знавців мистецтва «Розгадай секрет художника» цікаві запитання, кросворди, вікторини. Учні проявили ерудицію, свої знання, уміння.
На уроці учні 6 класів ознайомилися життям і творчістю Катерини Білокур відомої художниці розпису. Переглянули фільм «Доля квіткової Феї»
На протязі усього тижня діти приймали активну участь у проведенні тижня мистецтва. Були залучені всі класи. Використовували в роботі нестандартні та нетрадиційні методи навчання, що спрямовані на розкриття творчої та ініціативної особливості, які дають змогу залучати учнів до активної співпраці.
Для учнів 10-11 класів презентація «Художня спадщина України». Головною метою життя було виявити творчі здібності. Створити сприятливі умови для всебічного розвитку кожного учня, формування компетентності творчої діяльності, саморозвитку, самоосвіти;формування в учнів практичних навичок творчої діяльності, розвиток творчого та критичного мислення. Мета була досягнута, адже учні отримали задоволення від своєї роботи, показали свої знання та здібності, проявили себе як творчі, умію чи особистості.