Не має значення, чи закохані Ви у мистецтво, чи ні; чи вважаєте себе культурною й освіченою, чи просто допитливою людиною; любите мандрувати й пізнавати щось нове, чи просто тікаєте від буденної рутини…
Має значення лише те, що у світі існують місця, де завжди можна насититися невичерпною енергією, доторкнутися до прекрасного, вдихнути повітря геніальності, заглянути в душу неперевершеним творцям мистецтва…
Днями, учні 3- А класу( класовод Боднар Н. Є. ) відвідали музей гончарства , який знаходиться у с. Коболчин.
Екскурсію провів засновник музею, заслужений працівник культури України, Гончар Іван Іванович, який зустрів діток на порозі музею з щирою посмішкою, від якої віяло теплом та добротою.
Зайшовши в приміщення діти були в захваті від того, що, ніби, опинилися в минулому . Господар музею розпочав екскурс з історії села Коболчин та розповів про зародженням тут гончарського мистецтва.
Переходячи із зали в залу змінювались різні локації XX століття , від хати бідної родини до середняка та багача і діти могли порівняти їх статки та спосіб життя того часу.
Зайшовши в кімнату де було виставлено більше 1000 гончарних виробів, очі діток розбігались, все хотілось роздивитись досконаліше та якомога більше дізнатися від Івана Івановича, ставлячи йому море запитань.
Родзинкою екскурсії став майстер клас від самого митця, де діти мали змогу опинитися в діючій гончарській майстерні і побачити на власні очі процес виготовлення глиняного посуду. Іван Іванович продемонстрував діткам процес створення гончарного виробу, показавши роботу гончара колись і сьогодні. Під час майстер класу, було виготовлено півника, горщик для вазонів та макітрочку. Очі дітей горіли! А як вони тішились,коли всі зроблені під час майстер класу вироби,Іван Іванович подарував їм. Дітки пообіцяли майстру розмалювати їх і створити у класній кімнаті куточок гончарства.
Фіналом екскурсії була фотосесія.
Хочемо щиро подякувати Гончару Іванові Івановичу за цікаву та змістовну екскурсію, побажати йому здоров’я ,а музею гончарства подальшого процвітання.