«ГОЛОДОМОР-БІЛЬ СЕРЦЯ ВСІЄЇ УКРАЇНИ»

Дата: 22 січня о 16:59
Автор: Ткач А. А.
16 переглядів

Щороку, наприкінці осені всіх нас об’єднує важка дата – День пам’яті жертв Голодоморів, а завтра минає 90-та роковина цих страшних подій. І ця четверта субота листопада для багатьох із нас насправді перша – за глибиною болю та гніву водночас. Роки Голодомору, геноциду - 1921-1923рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. - гірка правда про які назавжди вписалася в трагічну історію українського народу. Ми досі не знаємо імена багатьох українців, померлих від Голодомору. Він знищував цілі родини, вулиці, знищував села. Але, він не зміг знищити нас остаточно. Тож, є кому це пам’ятати і є кому передавати пам’ять наступним поколінням.
Тож, сьогодні, на знак світлої пам’яті про мільйони загиблих українців під час Голодомору, кабінетом виховної частини ОЗ «Сокирянський ліцей №1» проведено зустріч-реквієм із очевидцями «ГОЛОДОМОР-БІЛЬ СЕРЦЯ ВСІЄЇ УКРАЇНИ». За співпраці з бібліотекарем навчального закладу- Гнатюк А.С. в актовій залі було оформлено тематичну виставку фотоматеріалів та публіцистичної літератури «УКРАЇНА ПАМʼЯТАЄ, СВІТ ВИЗНАЄ!» Розпочато захід із проникливої тематичної театралізації за участі ДИТИНИ-ГОЛОДОМОРУ (учениці 4-В класу-ЮЛІЇ МАДЕЙ) та БІЛОГО ЯНГОЛА-СКОРБОТИ (учениці 1-А класу – КАТЕРИНИ ГЕРАСИМЧУК). Хвилиною мовчання вшанували безневинних жертв Голодомору – всіх невинно закатованих, тих, хто не дожив, тих, хто не долюбив, душі ненароджених, дитячі душі. Ведуча (учениця 10-Б класу) - АНГЕЛІНА СТЕПАНЯТОВА запросила до слова гостя, колишнього вчителя навчального закладу – ГРИГУ ГРИГОРІЯ МИКИТОВИЧА, який розповів учням про жахливі спогади своїх батьків-очевидців Голодомору. Після виступу, ВЕРОНІКА МАРТИНЕНКО (учениця 9-Б класу) продекламувала поезію про Голодомор від очевидця – «ДИТИНОЮ ПЕРЕЖИВ ГОЛОДОМОР». Зворушливий тематичний відеофільм «ГОЛОД-33» пробирав до сліз всіх присутніх у залі. На завершення заходу прозвучала пісня «ГОЛОДОМОР» у виконанні – СОФІЇ ІВАСЮК (учениці 6-А класу). Після чого, присутні учні доєдналися до Загальнонаціональної акції «ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ» та запалили лампадки, які, сподіваємося, зігріють своїм теплом душі безневинних жертв Голодомору.
Майже століття тому, в українців свідомо виймали хліборобську душу, ламали хребет нації та ми відродилися і відроджуємося тепер. ПАМ’ЯТАЄМО! ЄДНАЄМОСЬ! ПЕРЕМОЖЕМО!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.