Шевченко — це голос душі українського народу, його крик, сльози, стогін і разом з тим поклик гнів... Браніслав Нушич

Дата: 14 березня о 12:22, Оновлено 15 квітня о 12:23
Автор: Ткач А. А.
23 перегляда

Мабуть, мало знайдеться в Україні історичних осіб, окрім Тараса Григоровича Шевченка, чиє життя і діяльність так би ретельно вивчалися, а день його народження за значимістю наближався до національного свята. І це цілком зрозуміло, бо він, його життя і творчість стали символом української ідентичності.
З метою відзначення 210 річниці від дня народження поета, в ОЗ «Сокирянський ліцей №1» було проведено Шевченківський тиждень, який дав можливість по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне і знайти своє місце в ньому.
Учні закладу разом учителями української мови та літератури Слушняк О.В., Федишиною О.В., Ковалюк Б.В., Мельник В.В. та Івасюк А.М. підготували та провели ряд заходів:
Учні 6-А, 7- А класів створили картинну галерею "Твори Шевченка в малюнках". Учні 8-А класу пройшли квест "Чи знаєш ти Шевченка?" , під час якого грали в доміно "Тарас Шевченко ".
Учні 10-Б класу створили 5 постерів "Якби Шевченко жив у наш час", а також влаштували Шевченківські читання.
Учні 5-А класу зіграли у пізнавально - розважальну гру «Шевченкове слово у наших серцях» та створили проєкт «Шевченко очима сучасних дітей».
З учнями 6-Б було проведено урок - квест «Відкрий для себе Шевченка» та створено постери «Мій заповіт українцям», «Я поміж вас….Борітеся- поборемо!».
Учні 7-Б класу створювали кінострічки «Стежками життя і творчості великого Кобзаря».
Дев'ятикласники брали участь у створенні постерів «Якби Шевченко жив у наш час», оформленні стенда «Тарас Шевченко - селф- мейд- мен, або людина, яка зробила сама себе» та стали учасниками літературно-творчого вечора під назвою "Вічний, як народ", який відбувся у Центральній бібліотеці ЦБС Сокирянської міської ради.
Учні 5-Б класу зіграли в гру "Тарасу -210" у формі доміно, упродовж якої вони дізналися багато фактів із життя Тараса Шевченка та стврили лепбук "Тарасова доля", до якого додали цікаві факти з біографії, картинну галерею Шевченка, факти про збірку "Кобзар" та цікаві ребуси, підготувати фразеологізми-пазли про невмирущість творчості Тараса Шевченка.
Учні 10-А класу створили буктрейлер до поеми Тараса Шевченка ,,Наймичка ".
Впродовж тижня було багато емоцій, щирих слів, відкриттів, а головне – учні збагатилися духовно та отримали найцінніший скарб – знання, які дадуть наснагу рухатись до Перемоги. Усе буде Україна!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.