«Дзвони Чорнобиля»

Date: 26 квітня 2019 о 07:32

Щороку 26 квітня ми перегортаємо сторінку пам’яті Чорнобиля. Дзвонять в наших душах чорнобильські дзвони, нагадуючи про біду, яка ніколи не повинна повторитися.   Минуло багато  рокiв, а чорний день аварії на Чорнобильській АЕС продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто народився пiзнiше. Цей день не минув безслiдно; вiн буде завжди об’єднувати всiх одним спогадом, одним сумом, однiєю надiєю.

З 23  по 27 квітня в школі проводився Тиждень пам'яті «Дзвони Чорнобиля». У рамках тижня  відбулися заходи, приурочені Чорнобильській катастрофі, серед яких – тематичний вечір-зустріч «Відлуння Чорнобильських дзвонів»  для учнів 5-11 класів, на якому учні і гості  прослухали інформацію про Чорнобильську катастрофу та її наслідки, згадали хоробрих і самовідданих пожежників, які сміливо і свідомо йшли на велику небезпеку та  можливу смерть, захищаючи життя мільйонів людей.

23 квітня  пройшла лінійка з презентацією « Чорнобиль – наша пам'ять і пересторога»,  яку підготували  учні  7-Б класу під керівництвом Слушняк М.П. Пам'ять про всіх, хто віддав своє життя за долю мільйонів людей, вшанували хвилиною мовчання. Учні у доступній для них формі  розповіли  про звичайні українські містечка Прип'ять та Чорнобиль, які через трагічну подію 1986 року стали відомими на весь світ.  Про страшне екологічне лихо, про 30-кілометрову зону відчуження, про «рудий ліс» дізналися діти і змогли побачити підтвердження цих подій на відеослайдах, що супроводжували захід. Завершили  лінійку акцією «Запали пам'ятну свічку» (на честь вшанування пам'яті загиблих під час ліквідації катастрофи).

У шкільній  бібліотеці  пройшла демонстрація документальних, художніх відеофільмів на «чорнобильську» тематику «Чорні крила біди», «Дзвони тривоги», «Розчеплені на атоми » та інші, книжкова  виставка-реквієм «Чорна трагедія на кольоровій землі»

Висвітленню чорнобильського лиха, проблем охорони природи, заходів щодо ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС булі  присвячені в класах  екологічні  виховні години  «Мужність і біль Чорнобиля» , «Дзвони Чорнобиля стогоном будять», «Зона відчуження», «Увага! Чорнобиль!»,  «Чорна трагедія на кольоровій землі»,  « Дзвони пам’яті»,  « Таке не повинно повторитися».

Тиждень  «Дзвони Чорнобиля» , участь в якому взяли понад 700 учнів та вчителів, закінчився, але заходи приурочені Чорнобильській трагедії продовжуються.